Wysoka jakość usług potwierdzona auditem

Choć wielkością Szpital Powiatowy im. J. Mikulicza nie może się może równać z największymi szpitalami w regionie, to bije większość z nich jakością świadczonych usług. Potwierdził to audit certyfikacyjny przeprowadzony w dniach od 6 do 10 maja przez niezależną jednostkę certyfikującą DEKRA Certification sp. z o.o.

Audit określił zgodność Zintegrowanego Systemu Zarządzania w szpitalu z Normami: ISO 9001; ISO 140001; PN-N 180001. Wizyta auditorów miała na celu potwierdzenie,  że ZSZ  jest  udokumentowany, wdrożony, skutecznie doskonalony  oraz zgodny z  wymaganiami. Auditorzy zewnętrzni metodą obserwacji, wglądem do dokumentów,  rozmową z pracownikami w sposób losowy szukali dowodów na zgodność systemu z wymaganiami.

- Audit zakończył się pomyślnie dla naszego szpitala – cieszy się Grażyna Pepłowska, pełnomocnik dyrektora szpitala ds. zarządzania jakością. – Pokazaliśmy, że nasza placówka jest dobrze zarządzana i dąży do ciągłej poprawy jakości. Certyfikaty, które szpital otrzymał na okres kolejnych 3 lat potwierdzają, że system zarządzania jakością w placówce odpowiada Normom: ISO 14001:2004; ISO 9001:2008 i PN-N 18001:2004.

Przypomnijmy, że jakość leczenia w szpitalu, warunki pobytu pacjentów i dobrą kondycję finansową docenił pod koniec ubiegłego roku także ogólnopolski dziennik „Rzeczpospolita”, który przeprowadził ogólnopolski ranking publicznych szpitali wysokospecjalistycznych i onkologicznych. Biskupiecka placówka znalazła się na bardzo dobrym 61 miejscu w kraju.

Godny podkreślenia jest fakt, że szpital w Biskupcu został sklasyfikowany najwyżej spośród wszystkich szpitali powiatowych w regionie, a w zestawieniu placówek z Warmii i Mazur znalazł się na bardzo wysokim piątym miejscu. Za szpitalem powiatowym znalazły się m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie, Szpital Wojskowy w Elblągu czy Szpital Wojskowy w Ełku. Przed nami uplasowały się jedynie placówki o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym: Poliklinika MSWiA w Olsztynie, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Szpital Miejski w Olsztynie i Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie. Szpital w Biskupcu zdobył w rankingu ponad 766 punktów, co w porównaniu do ubiegłorocznej edycji rankingu „Rzeczpospolitej" jest liczbą większą aż o 80 punktów.