Szpital Powiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu zajął 61 miejsce

SzpitalPowiatowy im. Jana Mikulicza w Biskupcu zajął 61 miejsce w tegorocznymOgólnopolskim Rankingu Szpitali 2015 "Bezpieczny Szpital"przeprowadzonym przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.Współorganizatorem konkursu była firma IDEA Trade, a patronem medialnymRzeczpospolita.  Była to XII edycja rankingu. NaszSzpital w kategorii zabiegowych szpitali wielospecjalistycznych ionkologicznych zajął 6 miejsce wśród najlepszych szpitali w województwie Warmińsko –Mazurskim oraz 1 miejsce wśród powiatowych.

Wtym roku udział w konkursie wzięło 223 placówki medyczne z całego kraju. Dorankingu weszło 100 najlepszych szpitali w Polsce tzw. "Złota setka",  które uzyskały największą liczbę punktów. Szpitaluzyskał wynik blisko 800 na 1000 możliwych punktów.  Na wyniki miały wpływ m.in. sposób zarządzaniaszpitalem, infrastruktura, jakość opieki medycznej              i usług, posiadane certyfikatyjakości, komfort pobytu pacjenta, gospodarka lekami jak również kwalifikacje iocena pracy personelu.