Praca stabilna, ale zarobki mogłyby być wyższe

Ankiety w badaniu satysfakcji zawodowej personelu wypełniło 139 na około 400 pracowników szpitala, co oznacza, że udział w anonimowych i dobrowolnych badaniach wzięła co trzecia osoba zatrudniona w placówce.- To niezbyt zadowalający wynik – przyznaje Grażyna Pepłowska, pełnomocnik dyrektora ds. zarządzania jakością. – Jednak mimo wszystko wyniki stanowią dobry asumpt do analizy tego, jak pracownicy oceniają warunki pracy w szpitalu. Zdecydowana większość osób, które wzięły udział w badaniu to kobiety (aż 96,6 proc.). Dwie trzecie osób stanowiły osoby ze średnim wykształceniem. W badaniu wzięły udział wszystkie grupy zawodowe zatrudnione obecnie w szpitalu, ale większość (prawie 62 proc.) stanowiły pielęgniarki i położne. Prawie 65 proc. ankietowanych to pracownicy z ponad 15-letnim stażem pracy. Prawie połowa ankietowanych dobrze oceniła swoje miejsce pracy pod względem wyposażenia oraz pod kątem estetyki i czystości. Dwie trzecie pracowników pozytywnie oceniło współpracę z innymi działami i oddziałami szpitala. W biskupieckiej placówce można w zadowalający sposób przedstawiać i realizować własne pomysły (uważa tak prawie 43 proc. ankietowanych). Prawie 50 proc. osób dobrze ocenia stabilność zatrudnienia, co z pewnością wpływa na duże poczucie bezpieczeństwa pracowników. Najsłabiej pracownicy ocenili wysokość zarobków na zajmowanym stanoiwsku (jedna trzecia ankietowanych) i możliwość awansu w przypadku podnoszenia kwalifikacji zawodowych (28 proc.). Co czwarty pracownik zwrócił uwagę na pewne braki w dostarczaniu odzieży roboczej. Z badań wynika, że pielęgniarki i położne są grupą zwodową, która obok lekarzy najczęściej podnosi swoje kwalifikacje.