Pacjenci korzystają z nowego tomografu

Sprzęt już bada pacjentów, chociaż nie było jeszcze oficjalnego otwarcia pracowni.

- Otworzymy ją w czerwcu z udziałem oficjeli i zaproszonych gości – zapowiada Mirosława Bilińska, dyrektor szpitala w Biskupcu. – Chcę podkreślić, że dzięki tomografowi komputerowemu nasi pacjenci są szybko zdiagnozowani, bez potrzeby uciążliwego i kosztochłonnego dowożenia do Olsztyna, jak to miało miejsce do tej pory.

Cena za badanie tomografem jest taka sama, jaką szpital płacił za badanie w Olsztynie. Jednak dzięki temu, że sprzęt będzie teraz na miejscu szpitalowi udaje się zaoszczędzić na kosztach transportu.

- Cieszę się, że szpital wzbogacił się o kolejne nowe urządzenie - mówi Mirosława Bilińska. - Dzięki temu prestiż placówki jeszcze wzrósł. Tomograf obsługują pracownicy szpitala, którzy przeszli szkolenie na temat obsługi urządzenia.