szpital

ZDROWIE I DOBRO PACJENTÓW NASZYM CELEM NADRZĘDNYM

Rodzice i opiekunowie dzieci

Rodzice i opiekunowie dzieci
Drodzy rodzice i opiekunowie dzieci hospitalizowanych
w Szpital
u Powiatowym im. J. Mikulicza w Biskupcu

    W trosce o zdrowie dzieci powierzonych naszej opiece uprzejmie prosimy o zapoznanie się
z poniższymi informacjami, poprzez które chcielibyśmy zwrócić Państwu uwagę na sprawy istotne z punktu widzenia poczucia bezpieczeństwa Waszych dzieci, ich odczuć i wrażeń, jak też ułatwiające nam wykonywanie czynności zawodowych.

Nie ma konieczności, aby dziecko przebywające w Oddziale było ubrane w bieliznę szpitalną,   prosimy o ubranie dziecka w schludne ubranko nie krępujące ruchów (które zwykle nosi w domu) oraz zaopatrzenie go w odzież (bieliznę osobistą na zmianę, dres, pidżamę na noc, skarpety, kapcie - prosimy Państwa o stałą systematyczną wymianę tej odzieży), a także w przybory toaletowe (mydło, szczoteczka do zębów i pasta, grzebień, ręcznik).

Dziecko może zabrać do oddziału zabawki "przytulanki" (do których jest bardzo przywiązane), przybory do rysowania, pisania, zeszyty, książeczki do czytania, podręczniki szkolne.

Ze względów bezpieczeństwa nie wolno przynosić dzieciom przedmiotów bardzo drobnych, które mogłyby brać do ust, zabawek o ostrych brzegach, a także sztućców i nożyczek.

Prosimy także o zasięganie opinii lekarza lub pielęgniarki co do ilości, jakości dostarczanych dodatkowo produktów spożywczych, gdyż część dzieci powinna w czasie leczenia przestrzegać odpowiedniej diety.

Mamy świadomość, że wszystkie zabiegi, które wykonujemy wiążą się z nieprzyjemnymi doznaniami odczuwanymi przez dziecko, jak też są często bolesne - umożliwiają nam jednak właściwe rozpoznawanie chorób, odpowiednie ich leczenie oraz monitorowanie ich przebiegu. Prosimy więc o wyrozumiałość w tym względzie oraz postawę rodzicielską sprzyjającą akceptacji naszych poczynań przez dzieci, którym chcemy pomóc.

W przypadku Państwa niepokoju czy zastrzeżeń prosimy pytać personel medyczny, który postara się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Przed wejściem do Oddziału prosimy o pozostawienie wierzchniego okrycia w szatni, jest bezpłatna, znajduje się przy głównym wejściu do Szpitala. Prosimy również, aby odwiedzający byli zdrowi – bez objawów ostrych schorzeń infekcyjnych (gorączka, katar, kaszel, biegunka itp.).

Powyższe ograniczenia wynikają wyłącznie z konieczności przestrzegania wymogów sanitarno-epidemiologicznych oraz dbałości o środowisko zewnętrzne sprzyjające szybkiemu powrotowi do zdrowia dzieci.

Zachęcamy Państwa do pobytu w Oddziale wraz z dzieckiem - szczególnie rodziców dzieci najmłodszych: zapewniamy rodzicowi/opiekunowi bezpłatny pobyt tj.: łóżko szpitalne oraz możliwość korzystania z medii (kuchnia, łazienka dla rodziców, bezpłatne WiFi). 

Zachęcamy Państwa do aktywnego włączania się w zabiegi pielęgnacyjne oraz proste czynności medyczne dotyczące swoich dzieci przy współpracy z personelem Oddziału. 

Dołożymy wszelkich starań, aby pobyt Waszego dziecka upłynął w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze, zapewniając jednocześnie fachową opiekę lekarzy specjalistów oraz doświadczonego personelu pielęgniarskiego.

Życzeniem nas wszystkich jest szybki powrót do zdrowia dzieci powierzonych naszej opiece.

Z wyrazami szacunku,

Ordynator Oddziału Pediatrii i Alergologii wraz z całym personelem