szpital

ZDROWIE I DOBRO PACJENTÓW NASZYM CELEM NADRZĘDNYM

Oddział Pediatrii i Alergologii

Koordynator: Katarzyna Radomska – specjalista chorób dzieci       
Pielęgniarka Koordynująca: Emilia Mężykowska - specj. piel. pediatrycznego 
         

 

Lekarze:

Elżbieta Górecka-Ordon – specjalista chorób dzieci
Aleksandra Przybyłek – specjalista neonatologii
Paweł Łaskowski – specjalista pediatrii
Ewa Kowalczuk – specjalista chorób dzieci, alergolog
Andrzej Bielski – pediatra, specjalista medycyny rodzinnej

 

Kontakt telefoniczny:

gabinet ordynatora – 89/715 6261 

dyżurka pielęgniarska - 89/715 6264

 

Zalecane godziny odwiedzin:

poniedziałek - niedziela: 10:00 - 19:00

 

    Od wielu lat staramy się, aby chorym dzieciom zapewnić jak najlepsze warunki pobytu w oddziale, przyjazną atmosferę, ciepły klimat, poczucie bezpieczeństwa oraz jak najwyższy standard świadczonych usług medycznych. 

    Oferujemy leczenie chorób wieku dziecięcego oraz diagnostykę chorób układu oddechowego, pokarmowego, krążenia, moczowego oraz pełną diagnostykę skierowaną do dzieci,
u których możliwe jest alergiczne podłoże objawów, takich jak: katar, kaszel przewlekły, łzawienie oczu, nawracające zmiany skórne. 

    Informujemy także, iż podczas hospitalizacji z dzieckiem zapewniamy opiekunowi bezpłatny pobyt tj.:  łóżko szpitalne oraz możliwość korzystania z medii (kuchnia, łazienka dla rodziców, bezpłatne WiFi).

    Dokładamy wszelkich starań, aby - mimo choroby- czas spędzony przez dzieci
w szpitalu upływał w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze, zapewniając jednocześnie fachową opiekę lekarzy specjalistów oraz doświadczonego personelu pielęgniarskiego.

    Życzeniem nas wszystkich jest szybki powrót do zdrowia dzieci powierzonych naszej opiece.

 

Rodzice i opiekunowie dzieci
Drodzy rodzice i opiekunowie dzieci hospitalizowanych
w
Oddziale Pediatrii i Aklergologii im. J. Mikulicza w Biskupcu

    W trosce o zdrowie dzieci powierzonych naszej opiece uprzejmie prosimy o zapoznanie się
z poniższymi informacjami, poprzez które chcielibyśmy zwrócić Państwu uwagę na sprawy istotne z punktu widzenia poczucia bezpieczeństwa Waszych dzieci, ich odczuć i wrażeń, jak też ułatwiające nam wykonywanie czynności zawodowych.

Nie ma konieczności, aby dziecko przebywające w Oddziale było ubrane w bieliznę szpitalną,   prosimy o ubranie dziecka w schludne ubranko nie krępujące ruchów (które zwykle nosi w domu) oraz zaopatrzenie go w odzież (bieliznę osobistą na zmianę, dres, pidżamę na noc, skarpety, kapcie - prosimy Państwa o stałą systematyczną wymianę tej odzieży), a także w przybory toaletowe (mydło, szczoteczka do zębów i pasta, grzebień, ręcznik).

Dziecko może zabrać do oddziału zabawki "przytulanki" (do których jest bardzo przywiązane), przybory do rysowania, pisania, zeszyty, książeczki do czytania, podręczniki szkolne.

Ze względów bezpieczeństwa nie wolno przynosić dzieciom przedmiotów bardzo drobnych, które mogłyby brać do ust, zabawek o ostrych brzegach, a także sztućców i nożyczek.

Prosimy także o zasięganie opinii lekarza lub pielęgniarki co do ilości, jakości dostarczanych dodatkowo produktów spożywczych, gdyż część dzieci powinna w czasie leczenia przestrzegać odpowiedniej diety.

Mamy świadomość, że wszystkie zabiegi, które wykonujemy wiążą się z nieprzyjemnymi doznaniami odczuwanymi przez dziecko, jak też są często bolesne - umożliwiają nam jednak właściwe rozpoznawanie chorób, odpowiednie ich leczenie oraz monitorowanie ich przebiegu. Prosimy więc o wyrozumiałość w tym względzie oraz postawę rodzicielską sprzyjającą akceptacji naszych poczynań przez dzieci, którym chcemy pomóc.

W przypadku Państwa niepokoju czy zastrzeżeń prosimy pytać personel medyczny, który postara się wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Informacje o stanie zdrowia dzieci udzielane są codziennie po obchodzie lekarskim przez lekarza prowadzącego lub Ordynatora Oddziału.

Obchód lekarski odbywa się codziennie od około godziny 8:30. Na każdej sali w Oddziale znajduje się zeszyt „Informacje dla rodziców”, w którym zawarty jest regulamin porządkowy oddziału, informacje o Prawach Dziecka, oraz możliwości skorzystania
z usług świadczonych na terenie szpitala.

Wypisy dzieci z Oddziału wraz z kartą informacyjną wydawane są w każdym dniu od godz. 11:00.

Przed wejściem do Oddziału prosimy o pozostawienie wierzchniego okrycia w szatni, jest bezpłatna, znajduje się przy głównym wejściu do Szpitala. Prosimy również, aby odwiedzający byli zdrowi – bez objawów ostrych schorzeń infekcyjnych (gorączka, katar, kaszel, biegunka itp.).

Powyższe ograniczenia wynikają wyłącznie z konieczności przestrzegania wymogów sanitarno-epidemiologicznych oraz dbałości o środowisko zewnętrzne sprzyjające szybkiemu powrotowi do zdrowia dzieci.

Ze względu na różne nieprzewidywalne okoliczności losowe możliwe są odstępstwa od powyższych zasad – zawsze jednak za wiedzą i zgodą ordynatora lub  lekarza prowadzącego/dyżurnego oddziału. 

Zachęcamy Państwa do pobytu w Oddziale wraz z dzieckiem - szczególnie rodziców dzieci najmłodszych: zapewniamy rodzicowi/opiekunowi bezpłatny pobyt tj.: łóżko szpitalne oraz możliwość korzystania z medii (kuchnia, łazienka dla rodziców, bezpłatne WiFi). 

Zachęcamy Państwa do aktywnego włączania się w zabiegi pielęgnacyjne oraz proste czynności medyczne dotyczące swoich dzieci przy współpracy z personelem Oddziału. 

Dołożymy wszelkich starań, aby pobyt Waszego dziecka upłynął w przyjaznej, niemal rodzinnej atmosferze, zapewniając jednocześnie fachową opiekę lekarzy specjalistów oraz doświadczonego personelu pielęgniarskiego.

Życzeniem nas wszystkich jest szybki powrót do zdrowia dzieci powierzonych naszej opiece.

 

                                                                                                                                                  Z wyrazami szacunku

                                                                                                                                              personel Oddziału Pediatrii i Alergologii

 

 

Autor zdjęć - Ewa Koniecpolska