Oddział Ginekologiczno - Położniczy z Oddziałem Noworodkowym

Koordynator oddziału:

lek. med. Grzegorz Wodzyński - specjalista ginekologii i położnictwa

Lekarze oddziału:

dr n. med. Leszek Frąckowiak - specjalista ginekologii i położnictwa, specjalista ginekologii onkologicznej,

endokrynolog.

lek. med. Stanisław Gromadzki - specjalista ginekologii i położnictwa

lek. med. Lech Mickiewicz - specjalista ginekologii i położnictwa

lek. med. Talefe Mogesie - specjalista ginekologii i położnictwa

lek. med. Ryszard Urbaniak - specjalista ginekologii i położnictwa

lek. med. Andrzej Wyrębek - specjalista ginekologii i położnictwa

lek. med. Oleksandr Kravchenko

Położna koordynująca:

Oliwia Olszewska - lic. położnictwa, specjalistka w pielęgniarstwie ginekologiczno-położniczym

Kontakt telefoniczny:

gabinet koordynatora - 89/715 62 35
gabinet lekarski - 89/715 62 31
gabinet położnej koordynującej - 89/715 62 83
dyżurka położnych - 89/715 62 06

Sekretarka medyczna - 89/715 62 34

*kontakt w sprawie ustalenia terminów przyjęć do oddziału

*kontakt w sprawie potwierdzenia dostępności wyniku badania histopatologicznego

Zalecane godziny odwiedzin:

poniedziałek – sobota: 13:00 - 19:00

niedziele i święta: 11:00 - 19:00

lub za zgodą koordynatora w innych godzinach

Oddział Noworodkowy:

Koordynator oddziału:

Oddział Ginekologiczny dysponuje 13 łóżkami, oferujemy pacjentkom sale:

• 1 sale jednoosobową

• 3 sale 3 - łóżkowe.

Każda sala posiada węzeł sanitarny.

Sale pooperacyjne 3 - łóżkowe z pełnym systemem nadzoru pooperacyjnego.

W Oddziale Ginekologicznym wykonujemy operacje:

• klasyczne,

• laparoskopowe,

• histeroskopowe,

• zabiegi z użyciem metod taśmowych i siatkowych przy obniżeniu narządu rodnego i nietrzymaniu moczu (TOT, Double TOT, Double SSLF).

Prowadzimy diagnostykę i leczenie:

• nieprawidłowych krwawień z dróg rodnych,

• stanów przednowotworowych narządu rodnego (przerosty błony śluzowej macicy- diagnostyka nieprawidłowych wyników badań cytologicznych niejednoznacznych zmian w obrębie jajnika).

• torbieli przydatków

• mięśniaków macicy

• stanów zapalnych narządu rodnego

Dysponujemy możliwością diagnostyki niepłodności:

• diagnostyka hormonalna

• laparoskopia niepłodnościowa

Do naszej dyspozycji pozostaje nowoczesny aparat USG z pełnym zakresem sond ultrasonograficznych (brzuszna, dopochwowa, liniowa do diagnostyki piersi) z pełną możliwością badań dopplerowskich. Posiadamy dostęp do tomografii komputerowej.

Oddział Położniczy dysponuje dziesięcioma łóżkami, oferujemy pacjentkom sale:

• 3 sale 1 - łóżkowe

• 2 sale 2 - łóżkowe

• 1 sale 3 - łóżkową

Każda sala z pełnym węzłem sanitarnym i dostępem do telewizji. Przyjazne i kolorowe sale poporodowe zapewniają pełny komfort pobytu matki i dziecka. W miarę możliwości pacjentka po porodzie przebywa w pojedynczej sali.

W Oddziale obowiązuje System Rooming- in – matka od początku przebywa z dzieckiem, zapewniamy możliwość odwiedzin pacjentki po porodzie na sali.

Oferujemy porody w pojedynczych salach porodowych z możliwością porodu rodzinnego w spokojnej i intymnej atmosferze. Prowadzimy porody od 34 tygodnia ciąży dla wszystkich pacjentek. Nie wymagamy skierowania i rejonizacji.

Dysponujemy możliwością znieczulenia porodu zewnątrzoponowego (ZOP), możemy podać rodzącej „gaz rozweselający” (entonox) - jest to mieszanina gazów
p/ bólowych stosowana do oddychania w czasie I okresu porodu, bezpieczna dla rodzącej, nie hamująca porodu, pozbawiona wpływu na dziecko. Podajemy również farmakologiczne środki p/ bólowe. W I okresie porodu dysponujemy wanną z hydromasażami pozwalającymi na relaksację i neutralizację bólu. W przypadku powikłań porodu i konieczności wykonania cięcia cesarskiego nasza sala cięć znajduje się obok sali porodowej. Przekazanie rodzącej do ciecia cesarskiego jest natychmiastowe.

W ramach Oddziału Położniczego dysponujemy Salą Patologii Ciąży- możemy diagnozować i leczyć takie powikłania ciąży jak:

• poród przedwczesny zagrażający

• nadciśnienie w ciąży

• zagrażające poronienie

• IUGR (upośledzenie wzrastania dziecka)

• choroby internistyczne czy neurologiczne wikłające ciążę

W ciąży po terminie porodu oceniamy dobrostan płodu i podejmujemy decyzję o czasie i sposobie rozwiązania ciąży.

Pacjentka przychodząca do porodu z planem porodu może liczyć na pełną akceptację planu porodu, ewentualna zmiana postępowania wg aktualnej zmiany położniczej.

Posiadamy certyfikaty: Szpital Przyjazny Dziecku, ISO, Akredytacji.

Oddział Noworodkowy zapewnia profesjonalną opiekę wszystkim urodzonym noworodkom. Oddział w Systemie Rooming- in stwarza możliwość ciągłego kontaktu matki z dzieckiem od urodzenia do wypisu również w trakcie diagnostyki i leczenia zaburzeń okresu noworodkowego.

Zapewniamy fachową opiekę neonatologa i doświadczonych położnych. Matka, ojciec dziecka mają możliwość zdobycia wiedzy o pielęgnacji i karmieniu piersią.

Oddział wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny umożliwiający nadzór nad prawidłową adaptacją noworodka po porodzie. U wszystkich noworodków przeprowadzamy przesiewowe badania w kierunku wad słuchu. I ze wskazań medycznych wykonujemy wiele m. in.:

• USG jamy brzusznej

• USG stawów biodrowych

• diagnostykę RTG

• badania laboratoryjne

Dysponujemy możliwością konsultacji chirurga dziecięcego i ortopedy.

Jesteśmy Szpitalem Przyjaznym Dziecku od roku 1997 (ostatnia reocena 2009).
W zaburzeniach laktacyjnych po wypisie ze szpitala udzielamy porad zarówno telefonicznych, jak również zapewniamy możliwość wizyty konsultacyjnej w Oddziale.

Do dyspozycji pacjentek pozostaje fachowy i życzliwy personel medyczny, sprawujący opiekę z zachowaniem standardów praw pacjenta do opieki i leczenia zgodnie z najnowszymi zaleceniami.