BISKUPIEC MA SWOJĄ STREFĘ RODZICA

We wtorek, 8 maja br. w Szpitalu Powiatowym im. Jana Mikulicza w Biskupcu odbył się finał 24. edycji programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”.„Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” to ogólnopolski program społeczny w całości finansowany przez Budimex SA. Jego celem jest tworzenie specjalnych miejsc na dziecięcych oddziałach polskich szpitali - przyjaznych rodzicom i małym pacjentom. Program popularyzuje ideę przebywania opiekunów ze swoimi pociechami podczas walki z chorobą. Badania naukowe dowodzą, że dla małego pacjenta bardzo ważne jest aby w procesie leczenia nie rozstawać się ze swoimi rodzicami. Ich stała obecność daje młodemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza stres i skraca proces hospitalizacji młodego pacjenta nawet o ponad 30 % co realnie przyśpiesza powrót do zdrowia dziecka. Inspiracją do działania są podobne strefy w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.Na Oddziale Pediatrii i Alergologii Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu na Strefę Rodzica przeznaczono bawialnię i aneks kuchenny. Niewielka kuchenka oddziałowa zmieniła charakter z typowo szpitalnej na bardziej funkcjonalną i radosną. Została w niej wymieniona podłoga, a na ścianach położono nowe płytki. Do dyspozycji opiekunów małych pacjentów jest nowy zlew, umywalka i zabudowa kuchenna. Żółto – czarne dodatki rozświetliły małe pomieszczenie. W bawialni przybyło mebli specjalnie zaprojektowanych dla dzieci. Wszystkie pomieszczenia zostały odświeżone i w kolorowych barwach. Całość jest wyremontowana, odnowiona i nie do poznania. Dodatkowo, dla mam Budimex zakupił 8 foteli do każdej z sal na oddziale - idealnych do karmienia maluchów.Na ostatnim etapie prac remontowych, w dniu uroczystego finału, który jest jak zawsze pełen emocji, włącza się do pomocy grupa wolontariuszy złożona z pracowników Budimeksu rejonu warmińsko - mazurskiego, którzy przed oddaniem Strefy Rodzica dopracowują ostatnie szczegóły. Bez względu na zajmowane stanowisko i pełnioną na co dzień funkcję, każdy członek zespołu angażuje się w prace wykończeniowe.Program „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” wystartował w 2013 roku i do tej pory zostawił po sobie 24. komfortowe miejsca na dziecięcych oddziałach polskich szpitali przeznaczonych dla rodziców i najmłodszych pacjentów. Od 2017 roku Budimex zwiększył liczbę realizowanych rocznie stref z 4. do 6.Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: www.strefarodzica.budimex.plZ ramienia firmy Budimex SA, program Strefa Rodzica realizuje Task Force ConsultingSp. z o.o www.tfc.com.plDodatkowe informacje:Agnieszka UczyńskaKoordynator Projektu+48 22 855 56 85+48 605 135 400a.uczynska@tfc.com.plStrefa Rodzica. Budimex Dzieciom.Stworzenie rodzicom chorych dzieci bardziej komfortowych warunków do przebywania zeswoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie imszybszego powrotu do zdrowia to główny cel programu społecznego „Strefa Rodzica”realizowanego przez Budimex SA. W ramach programu na oddziałach dziecięcych polskichszpitali wydzielane są specjalne strefy dla rodziców. W zależności od potrzeb i warunkówpanujących w poszczególnych placówkach może to być zaaranżowanie nieużywanegopomieszczenia lub fragmentu korytarza, wyposażenie szpitala w odpowiednią ilość składanychłóżek lub urządzeń sanitarnych, czy zorganizowanie miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi.Główne założenia programu Strefa Rodzica to: zapewnienie chorym dzieciom przebywającymw szpitalu jak najdłuższego kontaktu z rodzicami, zmniejszenie stresu spowodowanego izolacjąi brakiem kontaktu z rodzicem, nagłośnienie problemu, jakim jest ograniczony kontakt rodzicówz dziećmi na oddziałach pediatrycznych oraz realne skrócenie czasu pobytu dzieci w szpitalach.Budimex SABudimex jest spółką z pięćdziesięcioletnią tradycją oraz liderem polskiego rynkubudowlanego. Zatrudnia ponad 6000 specjalistów. Profil działalności Spółki obejmujerealizację projektów z zakresu infrastruktury: drogowej, kolejowej i lotniskowej,kubaturowych oraz energetyki i przemysłu. Budimex obecny jest nie tylko na rynkupolskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększa również swoje zaangażowaniew sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury)oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku spółka notowana jest na warszawskiejGPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu RESPECT – najbardziejodpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańskafirma o globalnym zasięgu – Ferrovial. Grupa Budimex współpracuje rocznie z 12 tys.kontrahentów.W skład grupy wchodzą: Budimex Nieruchomości, Mostostal Kraków orazElektromontaż Poznań SA.Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwaw Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największychgeneralnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwapracy w branży budowlanej.