UWAGA! OSOBY, KTÓRE PRZEBYŁY CHOROBĘ ZWIĄZANĄ Z COVID-19

Krajowa Izba Fizjoterapeutów przygotowała we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) broszurę „Wsparcie w samodzielnej rehabilitacji po przebyciu choroby związanej z COVID-19”. Znajdują w niej ćwiczenia, które pomogą Ci w powrocie do pełni zdrowia a także informacje, na co zwracać szczególną uwagą podczas rekonwalescencji.

Poradnik dostępny na stronie:

ZALECAMY POSTĘPOWANIE W DOMU Z RZECZAMI PRZYWIEZIONYMI ZE SZPITALA PO PRZEBYCIU CHOROBY ZWIĄZANEJ Z COVID-19:

1. Rzeczy umieszczone w jednorazowym worku rozpakować używając jednorazowych rękawiczek.

2. Posegregować na powierzchni płaskiej, łatwej do mycia i dezynfekcji.

3. Wyprać odzież w detergentach w możliwie najwyższych temperaturach w oddzielnym wsadzie do pralki.

4. Przedmioty, które można zdezynfekować należy przetrzeć preparatem dezynfekcyjnym na bazie alkoholu lub umyć wodą z mydłem.

5. Buty umyć wodą z mydłem lub przetrzeć preparatem na bazie alkoholu.

6. Dokumentację papierową ze szpitala umieścić w koszulce foliowej, przetrzeć preparatem dezynfekcyjnym na bazie alkoholu .

7. Po wykonaniu powyższych czynności zdjąć rękawiczki, zdezynfekować ręce, zdezynfekować powierzchnię na której segregowano rzeczy, wyrzucić odpady, ponownie zdezynfekować ręce.

8. Ubrania, w których dokonywano segregacji wyprać w możliwie najwyższej temperaturze.

9. Wziąć prysznic, umyć włosy, założyć czyste ubrania.

( opracowano na podst. webinarium SHL Nr 39 z dn.20.11.2020r.)